Митний брокер
Гавюк Юлія Григорівна
м. Кам’янець-Подільський
тел. +380968422257
Гавюк Юлія Григорівна
м. Кам’янець-Подільський
тел. +380968422257
Митний брокер — посередник між митницею та суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності (імпортером або експортером).
Згідно з митним кодексом України (Глава 59 Стаття 416):
Митний брокер (посередник) — це підприємство, що надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Митний брокер провадить митну брокерську діяльність у будь-якому митному органі України.
Експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення. (ст.82 МКУ)
Імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.(ст.74 МКУ)
Пешим і основним документом в розвитку зовнішньоекономічних стосунків між суб’єктами ЗЕД та їх іноземних контрагентів є Контракт (Зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу).
Контракт – це угода двох або більше суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на купівлю-продаж товару на взаємовигідних умовах між учасниками угоди, встановлення їх взаємних прав та обов’язків у зовнішньоекономічній діяльності.
Контракт, укладений резидентом України, повинен бути складений двома мовами: державною мовою України і мовою другої сторони контракту (зазвичай це англійська мова).
Інвойс (рахунок-фактура) — у міжнародній комерційній практиці документ, що надається продавцем покупцеві та містить перелік товарів і послуг, їхню кількість та суму коштів, яку покупець має за них сплатити.
Згідно загальносвітової практики, Інвойс (рахунок-фактура) має містити номер інвойсу, дату складання, найменування та реквізити продавця і покупця, найменування товарів, їх ціну, загальну вартість рахунку, валюту, вагу нетто, брутто товару, кількість місць.
Також, в Інвойсі (рахунку-фактурі) можуть зазначатись реквізити зовнішньоекономічної угоди, відповідно до якого здійснюється поставка, платіжні реквізити сторін, умови поставки, умови оплати, місце завантаження, країна походження.
Наявність підпису керівника підприємства та печатки на Інвойсі.
Пакувальний лист (Packing list) - товаросупровідний документ, в якому міститься повний перелік товару по кожному товарному місцю окремо (коробка, ящик, піддон і т.д.).
Пакувальний лист виступає в ролі супровідного документа до інвойсу.
Пакувальний лист повинен містити: Номер і дату документа.
Найменування і адреси Продавця, Вантажовідправника, Покупця та Вантажоодержувача.
Перелік всіх товарів з точним їх описом.
Кількість товару (число штук в упаковці).
Вид упаковки.
Вага товару брутто (вага з упаковкою) і нетто (чиста вага товару) в конкретній упаковці.
Загальний обсяг і вага вантажу.
Наявність підпису керівника підприємства та печатки на пакувальному листі.
Транспортна накладна CMR (ЦМР) - найважливіший міжнародний документ, який відіграє особливу роль в питаннях організації автомобільних перевезень. У ній відображаються основні відомості про транспортний маршрут, товар що перевозиться і самий перевізник.
Вона містить такі дані:
Найменування, вагу та кількість товару, номер транспортного засобу, що перевозить товар;
юридичне найменування компанії перевізника; маршрут, по якому перевозили товар; інформація про документи на підставі яких здійснювалася поставка; назва компанії відправника; назва компанії вантажоодержувача; дата і місце заповнення CMR.
Дані завіряються підписом і штампом відправника та перевізника товару, а при отриманні вантажу завіряється підписом і штампом вантажоодержувача.